Lesson 1, Topic 1
In Progress

Co odróżnia przedsiębiorcę, od takiego, który odnosi sukcesy?

Podsumowanie lekcji

Wiesz, co odróżnia osobę prowadzącą swoją biznes od takiej, która prowadzi biznes i odnosi sukcesy? 100% odpowiedzialności za działania jakie podejmuje w swoim życiu i biznesie.

Jesteś odpowiedzialna?

I nie mówię tutaj o odpowiedzialności za wszystko co Ci się w życiu udało, ale także na co co Ci nie wyszło? 

Powiedzmy sobie szczerze. Gdybyśmy nie byli w 100% odpowiedzialni za swoje działania i efekty jakie osiągamy, to po co zapisywać się na jakiekolwiek szkolenia? Po co myśleć o zakładaniu swojej firmy, jeśli to ktoś inny jest odpowiedzialny za to, czy Ci się uda i odniesiesz jakiekolwiek efekt w biznesie, czy nie. 

Podjęłaś już 100% decyzję zapisując się na to szkolenie, czyli zdecydowałaś, że masz siłę i możliwości założyć i rozwinąć swoją firmę i wierzysz, że ona odniesie sukces. Jesteś na tym kursie, bo chcesz stworzyć biznes, którego wcześniej nie stworzyłaś. Chcesz dojść do miejsca, do którego wcześniej nie dotarłaś. To będzie dla Ciebie wyzwanie, bo będziesz musiała zrobić coś, czego wcześniej nie robiłaś. Będziesz musiała znaleźć czas na ćwiczenia, wykonanie pracy (samo oglądanie filmów nigdzie Cię nie doprowadzi) i nie raz będzie Cię kusiło, żeby pójść na skróty, albo rzucić wszystko w kąt.

Problem polega na tym, że ego (ten cichy głos w naszej głowie) zawsze będzie chciało zrzucić winę na kogoś innego. Będziesz szukać wymówki lub szukać przyczyny niedostatecznych efektów we wszystkim, tylko nie w Tobie.

Tak jak już mówiłam we wcześniejszym nagraniu, ostatnią rzeczą gdzie chcemy szukać przyczyny problemów to my sami. Dlatego pora się rozprawić z samym sobą już na samym początku, abyś za kilka tygodni nie czuła się rozgoryczona, że inni robią szybsze postępy niż Ty.

Jak znaleźć rzeczy, gdzie uważasz to nie Ty zawiniłaś?

  • znajdź wszystko na co narzekasz, co wywołuje w Tobie inne emocje niż szczęście i radość
  • co takiego zrobiłaś, że to się stało, że tak się czujesz?
  • czego nie zrobiłaś, a mogłaś?

Pobierz ćwiczenie ( Cwiczenie2-do-edycji )do tej lekcji  i przeanalizuj w jaki sposób w tej chwili podchodzisz do swojego życia (zarówno strony zawodowej jak i prywatnej).

Zachęcam do dyskusji na forum, jednak z racji na prywatny charakter tego ćwiczenia nie jest to konieczne. Możesz jednak się zdziwić, że jak wiele podobieństw jest pomiędzy nami i często w podobnych sytuacjach unikamy odpowiedzialności.