Lesson 1, Topic 1
In Progress

Strach ma wielkie oczy

Podumowanie lekcji:

Niezależnie na jakim etapie jesteś ze swoim biznesem, zawsze dochodzimy do momentu, gdy coś jest dla nas nowe i nieznane. I w takich momentach zaczyna odzywać się nasze ego i podpowiada te wszystkie teksty: “jestem za młoda”, “mam za mało doświadczenia”, “najpierw muszę wszystko rozgryźć sama”…

Bardzo często jednak stawiamy przed sobą ograniczenia ze strachu przed tym, co powiedzą inni na nasz temat, na temat naszej firmy i naszych pomysłów.

Zamiast koncentrować się na wartościach, jakie dają Twoje usługi osobom, które ich potrzebują, często zmieniasz je i odwlekasz dotarcie do klienta, ze strachu, że nie znajdziesz klienta lub spotkasz się z krytyką. 

W poprzednim ćwiczeniu miałaś za zadanie znaleźć wszystkie swoje dlaczego i uświadomić sobie cel, dla którego chcesz zajmować się tym, co robisz. I właśnie temu powinnaś poświęcać jak największą uwagę, a nie stawiać przed sobą prawdopodobnych wersji, które nigdy się nie zrealizują.

Zawsze będzie ktoś, kto będzie Cię oceniał, krytykował. Dla kogo to co robisz nie będzie idealne. Ale powiedzmy sobie szczerze: ideał nie istnieje. Można coś poprawiać w nieskończoność i nigdy nie będzie to idealne. 

Zawsze będzie ktoś, dla kogo Twoje usługi będą za drogie. Twoje projekty niewystarczające dobre. Ale to jedynie oznacza, że ten ktoś nie jest i nigdy nie będzie Twoim klientem. Czy w takim raziem powinnaś tracić czas i energię dla kogoś, kto i tak nie skorzysta z Twoich usług? Czy nie lepiej skupić się na wartościach, jakie dajesz osobom, które z tych usług są gotowe skorzystać?

Pobierz ćwiczenie (Cwiczenie6-do-edycji   ) i wykonaj znajdujące się tam polecenia.