Lesson 1, Topic 1
In Progress

Twoje dlaczego

Podsumowanie lekcji:

To co należałoby sobie uzmysłowić, to fakt, że nie tworzysz swojej firmy, aby stać się jej niewolnikiem. Nie tworzysz jej także, aby robić w niej coś wbrew sobie i tylko czekać na moment, kiedy możesz zamknąć laptop, kiedy przyjdzie weekend czy urlop. Przecież zazwyczaj z tego właśnie powodu zrezygnowałaś (lub chcesz zrezygnować) z pracy na etacie.

To co jest tym motorem, dla którego zdecydowałaś o założeniu własnej firmy jest Twoje własne dlaczego. Ten wewnętrzny powód, który spowodował, że zdecydowałaś się przejść na swoje. 

Czy jednak masz świadomość tego, jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie? W końcu o to w życiu chodzi, prawda? O Twoje życie i to to, aby móc je przeżyć w jak najlepszy sposób, a praca ma Ci to umożliwić. W idealnym wariancie zarówno w pracy jak i w życiu robimy to co kochamy i jeszcze na tym dobrze zarabiamy. I moim zadaniem na tym kursie jest pokazanie Ci, w jaki sposób coś takiego zrealizować.

Abyś jednak ten kurs mógł Ci w tym pomóc, musisz znaleźć dwie rzeczy:

  • swoje dlaczego – dlaczego chcesz robić dokładnie to, na czym Ci zależy
  • jak ma wyglądać Twoje idealne życie – ile czasu pracujesz, co robisz godzina po godzinie w ciągu dnia, ile czasu spędzasz w pracy nad projektami, z jakimi ludźmi pracujesz.
  1. Pobierz test osobowości ( Cwiczenie- test osobowosci-do-edycji  ) i przekonaj się jakim typem człowieka jesteś. Pomoże Ci to lepiej działać w przyszłości w Twojej firmie. Zamiast zmuszać się i złościć, że "coś nie idzie" będziesz postępować zgodnie ze swoją naturą.
  2. Daj znać na forum jaki wynik w teście Ci wyszedł. Pomoże to także mnie lepiej pomóc Ci przez kolejne tygodnie na szkoleniu: https://program100.pl/groups/e-projektowanie/forum/discussions/test-osobowosci-moj-wynik-to/#post-1540
  3. Zajrzyj do dokumentów na forum, wkrótce znajdziesz tam więcej materiałów dodatkowych na temat osobowości jak i znalezieniu swoich mocnych stron i swojego dlaczego.
  4. Pobierz drugie ćwiczenie ( Cwiczenie5-do-edycji ) i wykonaj znajdujące się tam polecenia.
  5. Podziel się swoimi przemyśleniami na ten temat na forum: https://program100.pl/groups/e-projektowanie/forum/discussions/dlaczego-i-marzenia-a-rzeczywistosc/#post-1542