Lesson 1, Topic 1
In Progress

Twoje przekonania dotyczące prowadzenia biznesu

Podsumowanie lekcji:

To co obecnie uważasz za możliwe ma ogromny wpływ na to, co osiągniesz w swoim życiu i jak Twoje życie wygląda.

Jeśli uważasz, żeby zacząć sprzedawać swoje usługi musisz skończyć studia, czy mieć 10000 obserwujących na Instagramie, będziesz podświadomi robić wszystko, aby powstrzymywać się od sprzedaży zanim dotrzesz do tego etapu w swoim życiu.

Najtrudniejsze w tym ćwiczeniu jest to, że te wszystkie przekonania na samym początku są dla nas oczywistą prawdą. Tak bardzo w nie wierzysz, że nie wyobrażasz sobie, aby mogło być inaczej. 

Te przekonania nie są oznaczone czerwonym wielkim napisem “To jest przekonanie istniejące tylko w Twojej wyobraźni i nie ma potwierdzenia w życiu”. W tej chwili może Ci się wydawać, że wcale tak nie jest, bo od lat Twoi rodzice czy też znajomi właśnie tak Ci mówili. A może nawet wyczytałaś takie opowieści w Internecie i przecież skoro inni tak mówią, to tak własnie jest.

Moja droga. To, że inni tak mówią oznacza jedynie, że to jest ich przekonanie. Że to jest coś, co sami Ci ludzie postanowili postawić na swojej drodze do celu i utrudnić sobie cały proces.

Zanim zaczniesz powielać czyjeś przekonania odpowiedz sobie na dwa pytania:

  • Czy w taki sposób mówią osoby, które dotarły do miejsca, do którego Ty chcesz dotrzeć ze swoim biznesem? W większości wypadków, będą to jedynie dobre rady naszych bliskich troszczących się o nasze dobro. Ale wiesz jak to mówią: “Wszyscy chcą Twojego dobra. Nie pozwól go sobie odebrać”
  • Jeśli jednak są to przekonania osób, które doszły rzeczywiście do miejsca, na którym Ci zależy, przeanalizuj, czy tak właśnie twierdzi zdecydowana większość osób, czy tylko kilka. Nawet jeśli jest to zdecydowana większość przekonań, pomyśl, że coś jest niemożliwe, dopóki ktoś tego nie dokona.

Pomyśl:

  • Co uważasz na temat prowadzenia firmy?
  • Skąd te przekonania się wzięły?
  • Jakie masz doświadczenie na temat prowadzenia swojej firmy i tych przekonań?
  • Czy jest ktokolwiek, kto zrobić coś ze swoim biznesem, co przeczy Twoim przekonaniom? Nie musisz znać tej osoby osobiście. Po prostu pomyśl logicznie, czy istnieje chociaż jedna osoba na świecie, która prowadzi swoją firmę wbrew takim przekonaniom? (podpowiedź – jasne, że istnieje!)
  • Czy to przekonanie idzie w parze z tym co chcesz osiągnąć w swojej firmie?
  1. Pobierz ćwiczenie do tej lekcji ( Cwiczenie3-do-edycji ) i wykonaj zawarte tam polecenia.
  2. Podziel się swoimi obecnymi przekonaniami na naszym forum: https://program100.pl/groups/e-projektowanie/forum/discussions/twoje-przekonania-dotyczace-prowadzenia-biznesu/#post-1532