Lesson 1, Topic 1
In Progress

Ty i Twoja firma

Podsumowanie nagrania

Myśląc o swojej firmie (niezależnie czy jesteś na etapie jej zakładania, czy rozwoju, czy sprzedaży jej z zyskiem) musimy zacząć od Ciebie samej. Większość osób chce szybko przejść do działania, do planowania sprzedaży, do znakowania klientów, ale tego typu działania nie pomogą na dłuższą metę jeśli nie zaczniesz działać od siebie samej i dokładnej analizy tego gdzie jesteś i co Cię blokuje na drodze do sukcesu, nawet jeśli wydaje Ci się że wszystko jest OK.

Gdy myślisz o swoim biznesie, zawsze wydaje Ci się, że jest przepaść pomiędzy miejscem, w którym jesteś, a miejscem do którego chcesz dotrzeć. Szukasz sposobu na zbudowanie mostu między Tymi dwoma punktami, problem polega na tym, że nie ma żadnej przepaści. Ta przepaść istnieje tylko w Twojej głowie. 

Zazwyczaj spędzasz całe mnóstwo czasu i energii na szukaniu tego tajemniczego sposobu, którzy przeniesie Cię z miejsca A do miejsca B. Czytałaś porad biznesowych? Ile widziałaś kursów? Może i uczestniczyłaś w niejednym z nich? Ile z tych rzeczy przyniosło Ci oczekiwany rezultat? Jeśli jesteś tutaj to z pewnością niewiele. Przecież nie byłoby Cię tutaj, gdyby było inaczej.

Podczas tego kursu znajdziesz całe mnóstwo narzędzi i instrukcji, które pomogą Ci dotrzeć jak najszybciej z punktu A do punktu B, ale ty nie możesz tego procesu komplikować. 

To co musisz sobie uzmysłowić, a co często jest pomijane w tych wszystkich kursach i poradach, które już widziałaś, to że jakikolwiek sukces (dla każdego będzie on oznaczał coś innego) ma źródło i zaczyna się od nas samych. I nie jest zależny od jakiegokolwiek narzędzia czy metody. 

Twoja firma jest odbiciem tego, w jaki sposób myślisz i decyzji jakie podejmiesz. To w jakim miejscu w tej chwili jesteś jest odbiciem tego, jakie decyzje podjęłaś w przeszłości. Dlatego na samym początku kursu zrobimy dokładne podsumowanie miejsca, w którym jesteś i efektów, jakie teraz osiągasz.

Jeśli obecne miejsce, w którym się znajdujesz, nie jest miejscem, w których chcesz być ze swoim biznesem, oznacza to, że musisz zmienić decyzje i działania jakie podejmiesz w swoim życiu. Nie możesz oczekiwać jakiejkolwiek zmiany, jeśli będziesz nadal robić dokładnie to samo co do tej pory,

Może w tej chwili zadajesz sobie teraz pytanie “Ok, chce zdobyć więcej klientów. Chcę więcej zarabiać. Jak to zrobić”. Pamiętaj jednak, że tego typu pytania są próbą zapełnienia przepaści, którą czujesz na drodze do sukcesu. Spokojnie, zajmiemy się Twoją sprzedażą i dotarciem do klientów, ale inną drogą niż łatanie wyimaginowanych dziur. Osiągniesz efekty w znacznie szybszy i prostszy sposób niż Ci się wydaje. Pod warunkiem, że przebrniesz przez pierwszy tydzień tego szkolenia w 100%.

Dlatego na początku proszę Cię o dwie rzeczy:

  • aby na kolejne 8 tygodni wyzbyć się myślenia typu  “To już wiem” “To jest niepotrzebne”. Pamiętaj, że gdyby te rady, które już znasz spełniały oczekiwania, nie byłoby Cię teraz na Tym szkoleniu, bo byłabyś na zupełnie innym etapie swojego biznesu
  • abyś otworzyła się całkowicie na wszystko, czego będę Cię uczyć;

Pamiętaj! Zainwestowałaś w ten kurs, ponieważ wierzysz, że doprowadzi Cię do oczekiwanego celu. I takie jest moje zadanie. Wszystko co znajdziesz na tym kursie jest opracowane na podstawie ponad 17 lat doświadczenia i ukończonych wielu szkoleń biznesowych. Nie znajdziesz tutaj zbędnej wiedzy, a jedynie taką, która przynosi rzeczywisty efekt w postaci lepiej działającego biznesu. Mnie samej zajęło to kilka lat prób i błędów. Tobie oddaję gotową bazę, która zaoszczędzi Ci kilka lat pracy, stresu i ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

Na kolejne kilka tygodni zapomnij o wszystkim co do tej pory wiesz i przeczytałaś na temat biznesu i bądź całkowicie otwarta na to, czego będę Cię uczyć. 

To jak postrzegasz siebie i swoją firmę ma ogromny wpływ na postępy jakie będziesz dokonywać w kolejnych tygodniach na kursie i efekty jakie zobaczysz w swojej firmie.

Ćwiczenia do wykonania:

  1. Pobierz PDF (Gdzie jesteś ze swoim biznesem) i zaznacz na każdej stronie na jakim etapie jesteś ze swoją firmą. A - to etap początkowy, D - to twoje miejsce docelowe, do którego powinnaś dążyć.
  2. Podziel się analizą swojej firmy na naszej grupie: https://program100.pl/groups/e-projektowanie/forum/discussions/gdzie-jestes-ze-swoim-biznesem/#post-1526
  3. Pobierz drugi PDF ( Cwiczenie1-do-edycji) i przeanalizuj dotychczasowe efekty, jakie udało Ci się osiągnąć